Certification Overview

Certifikace Citrix

Certifikace Citrix odrážejí nastupující potřeby IT profesionálů a firem a prokazují, že máte dovednosti a zkušenosti implementovat úspěšné Citrix řešení.

Citrix kurzy a školeníCertifikace Citrix jsou dostupné pro všechny Citrix produkty a jsou rozděleny do tří kategorií:

 • Associate
 • Professional
 • Expert

Citrix Certified Associate – Virtualization (CCA-V)

Certifikace Citrix Certified Associate – Virtualization (CCA-V) potvrdí dovednosti, které potřebují IT operátoři a administrátoři na řízení, správu, monitorování a řešení problémů s XenDesktop 7.

!Předpoklady
 • Žádné.

Krok 2

Udělejte tyto zkoušky

1Y0-202 Citrix XenApp and XenDesktop Administration 7.6 LTSR

Krok 3

Získejte certifikaci

Citrix Certified Associate – Virtualization (CCA-V)

Citrix Certified Professional – Virtualization (CCP-V)

Certifikace Citrix Certified Professional – Virtualization (CCP-V) potvrdí dovednosti, které potřebují zkušení konstruktéři IT řešení, jako jsou například inženýři a konzultanti, na instalaci, konfiguraci a nasazení řešení pro XenDesktop 7. Poznámka: Před získáním CCP-V musíte získat certifikaci CCA-V.

!Předpoklady
 • Znalosti o XenDesktop 7.5.

Krok 2

Udělejte obě zkoušky

1Y0-301 Deploying Citrix XenDesktop 7.6 Solutions

1Y0-311 Citrix XenApp and XenDesktop 7.15 Advanced Administration

Krok 3

Získejte certifikaci

Citrix Certified Professional – Virtualization (CCP-V)

Citrix Certified Expert – Virtualization (CCE-V)

Certifikace Citrix Certified Expert – Virtualization (CCE-V) potvrdí dovednosti, které potřebují zkušení designéři řešení, jako jsou architekti, inženýři a konzultanti, aby vyhodnotili a navrhli komplexní XenDesktop 7 řešení. Poznámka: Před získáním CCE-V musíte získat certifikaci CCP-V.

!Předpoklady
 • Znalosti o XenDesktop 7.5.

Krok 1

Absolvujte kurzy

Krok 2

Udělejte tyto zkoušky

1Y0-401 Designing Citrix XenDesktop 7.6 Solutions

Krok 3

Získejte certifikaci

Citrix Certified Expert – Virtualization (CCE-V)

Citrix Certified Associate – Networking (CCA-N)

Certifikace Citrix Certified Associate – Networking (CCA-N) je navržena pro síťové a systémové administrátory a potvrzuje znalosti a dovednosti potřebné k implementaci a správu Citrix NetScaler 10 virtualizačního řešení pro aplikace a pracovní stanice v podnikovém prostředí.

!Předpoklady
 • Žádné.

Krok 2

Udělejte tyto zkoušky

Možnost 1: 1Y0-230 Citrix NetScaler 12 Essentials and Unified Gateway

Možnost 2: 1Y0-240: Citrix NetScaler 12 Essentials and Traffic Management

Krok 3

Získejte certifikaci

Citrix Certified Associate – Networking (CCA-N)

Citrix Certified Professional – Networking (CCP-N)

Certifikace Citrix Certified Professional – Networking (CCP-N) je navržena pro síťové inženýry a potvrdí znalosti a dovednosti potřebné k implementaci, správu a optimalizaci síťového výkonu pomocí Citrix NetScaler 10.

Poznámka: Pokud máte zkušenosti se sítěmi a chcete si rozšířit základní dovednosti, pak je CCP-N ideální startovací bod. Pokud máte certifikaci CCA pro NetScaler 9 nebo starší, s CCP-N budete mít aktuální certifikaci.

!Předpoklady
 • Žádné.

Krok 2

Udělejte tyto zkoušky

1Y0-351: Citrix NetScaler 10.5 Essentials for Networking exam

Krok 3

Získejte certifikaci

Citrix Certified Professional – Networking (CCP-N)

Citrix Certified Professional – Mobility (CCP-M)

Certifikace Citrix Certified Professional – Mobility (CCP-M) potvrdí dovednosti požadované pro navrhování, nasazování a správu řešení Citrix XenMobile Enterprise, které zahrnuje správu mobilních zařízení a mobilních aplikací.

!Předpoklady
 • Žádné.

Krok 2

Udělejte jednu ze zkoušek

1Y0-371 Designing, Deploying and Managing Citrix XenMobile 10 Enterprise Solutions

1Y0-370 Designing, Deploying and Managing Citrix XenMobile Solutions

Krok 3

Získejte certifikaci

Citrix Certified Professional – Mobility (CCP-M)

 Citrix Training Pass

Citrix Training Pass (CTP)

Citrix Training Pass (CTP) je předplacený kupón, který můžete využít v New Horizons Praha do jednoho roku od jeho zakoupení.

Citrix produkty a služby mohou být objednány současně, což umožní zahrnout školení do celkového projektového rozpočtu.

Výhody Citrix Training Pass

Zakoupení Citrix Training Pass (CTP):

 • pomáhá zjednodušit plánování rozpočtu na školení, protože finančně prostředky jsou použity předem v rámci jednoho nákupu,
 • pomáhá snížit administrativní náklady,
 • vytváří základ pro rozvoj flexibilních tréninkových plánů pro Citrix technologie.

Všechny přípravy a zkoušky jsou nabízeny v jednom pohodlném balíku za významně sníženou cenu s úsporou více než 20% z ceníkové ceny. Kontaktujte naše obchodní zástupce, pokud chcete vytěžit maximum z rozpočtu na Citrix vzdělávání.

 About Citrix

Citrix kurzy v New Horizons Praha

Citrix je lídrem v poskytování řešení pro mobilní pracovní stanice firmám na celém světě. Produkty Citrix umožňují uživatelům implementovat a spravovat:

 • virtualizované servery, aplikace a pracovní stanice,
 • sítě,
 • software jako službu,
 • cloudové technologie včetně open source produktů.

Kurzy Citrix od New Horizons Praha vám pomohou zcela porozumět Citrix technologiím. Zároveň dostanete nejlepší možnou přípravu na absolvování certifikačních zkoušek Citrix.

Citrix kurzy mohou být vyučovány živě ve třídě s instruktorem, ale i živě s online instruktorem ve virtuální třídě. Každý Citrix kurz používá autorizované Citrix osnovy a je vyučován certifikovaným instruktorem.

Přínos Citrix kurzů

Citrix řešení podporují mobilitu v podnikání, zaměstnancům umožňují připojovat se z různých míst a spolupracovat v reálném čase. Mobilní řešení přispívají ke zlepšení pracovního prostředí. Uživatelé si mohou vybrat ideální čas a místo na svou práci a stále mají přístup k zabezpečeným informacím ve firemní síti.

Zavedení Citrix virtualizace pracovních stanic umožňuje zjednodušit IT infrastrukturu a zvýšit produktivitu práce, zlepšit spolupráci a bezpečnou výměnu informací.

Firmu mohou virtualizací systému do datového centra nebo cloudového prostředí významně snížit náklady na aplikace a správu pracovních stanic. Virtuální pracovní stanice jsou levnější než individuální počítače. Virtualizace usnadňuje i implementaci centralizovaných IT služeb.

Citrix produkty

Citrix poskytuje prvotřídní nástroje pro virtualizaci pracovních stanic a serverů. Toto jsou jen některé z nejrozšířenějších technologií společnosti Citrix:

Citrix XenDesktop

Citrix XenDesktop je bezpečná virtuální aplikace, která okamžitě umožní využívat Windows aplikace a pracovní stanice na libovolném mobilním zařízení. To dá zaměstnancům a řídícím pracovníkům svobodu používat jejich vlastní mobilní zařízení, aniž jim IT oddělení poskytlo potřebný hardware.

Citrix XenDesktop:

 • umožní využívat mobilní pracovní sílu,
 • zjednoduší management,
 • sníží náklady,
 • zlepší bezpečnost.

Citrix XenApp

Citrix XenApp poskytuje aplikace a pracovní stanice jako služby na vyžádání v reálném čase, ke kterým se mohou uživatelé připojit z libovolného zařízení. XenApp šetří čas potřebný na přípravu tradičního hardwaru, protože zjednodušuje správu aplikací a neočekávané požadavky jsou nasazovány v cloudu.

Centralizované aplikace XenApp pomáhají ochránit duševní vlastnictví a soukromé informace, snižují riziko zásahu do dat.

Mezi výhody XenApp patří:

 • vyšší spokojenost zaměstnanců,
 • vyšší produktivita práce,
 • delší setrvání zaměstnanců.

XenServer

Citrix XenServer je open source virtualizační platforma pro servery, která umožňuje spravovat virtuální cloud, server nebo pracovní stanice.

XenServer umožní IT oddělení významně snížit počet serverů v datovém centru a zároveň maximalizovat výkon aplikací. XenServer nabízí bezpečnost a prostor pro několik virtuální stroje na jednom fyzickém serveru.

XenServer umožňuje firmám:

 • ušetřit peníze,
 • reagovat na rychle se měnící podmínky,
 • zvýšit výkon.

NetScaler

Citrix NetScaler je cloudová platforma, která umožňuje kontrolovat, optimalizovat a zabezpečovat doručování firemních informací v sítích na celém světě.

Citrix NetScaler zvyšuje výkon síťové a serverové infrastruktury a umožňuje uživatelům uchovat informace izolované v cloudu, aby se předešlo problémům s bezpečností dat.

Kurzy Citrix

Kurzy a certifikace Citrix

 Citrix recertifikace

Získejte certifikát bez zkoušky!

Nedávno zahájený program Citrix recertifikace nabízí flexibilitu pro udržení si Citrix certifikace tím, že si vyberete a absolvujete příslušný kurz.

Přihlaste se co nejdříve na příslušný kurz. Tím si udržíte váš status 'Citrix Certified', profesionální uznání v oboru a konkurenční výhodu a odlišnost na trhu.

Pokud jste držitelem Citrix certifikace, která již expirovala a kdzkoli do 31. 12. 2017 absolvujete v New Horizons příslušný kurz, můžete si tím obnovit vaší expirovanou certifikaci.

Po 31.12.2017 to již možné nebude. Pokud po 31.12.2017 vaše certifikace vyprší dříve než absolvujete kurz a uděláte požadovanou zkoušku, resp. ekvivalentní kurz, budete muset získat zpět všechny certifikáty nižší úrovně a znovu projít zkouškou, abyste získali zpět certifikaci.

V tabulce níže naleznete úplný seznam certifikací, které umožňují recertifikaci účastí na příslušném kurzu vedeném instruktorem.

Expired Citrix Certification Required Course New Certification
Citrix Certified Associate – Virtualization (CCA – V)

Citrix Certified Advanced Administrator for Citrix XenApp 6 (CCAA)
Absolvujte 1:

 • CXD-210 Citrix Virtual Apps and Desktops 7.1x Administration


 • CMB-310 Citrix Virtual Apps, Desktops and Provisioning 7.1x Administration (Fast Track)
 • CCA-V
  Citrix Certified Professional – Virtualization (CCP – V)

  Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE)
  Absolvujte:

 • CXD-310 Citrix Virtual Apps and Desktops 7.1x Advanced Administration

 • nebo

 • CMB-310 Citrix Virtual Apps, Desktops and Provisioning 7.1x Administration (Fast Track)

 • a

 • CXD-303 Citrix Virtual Apps and Desktops 7.1x Advanced Management with App Layering, WEM and HDX

 • CCP-V
  Citrix Certified Expert – Virtualization (CCE – V)

  Citrix Certified Integration Architect (CCIA)
  CCE-V
  Citrix Certified Associate – Networking (CCA – N) Absolvujte 1:

 • CNS-220 Citrix ADC 12.x Essentials and Traffic Management

 • CNS-222 Citrix ADC 12.x Essentials and Citrix Gateway
 • CCA-N
  Citrix Certified Professional – Networking (CCP – N) Absolvujte 1:

 • CNS-320 Citrix ADC 12.x Advanced Concepts - Security, Management and Optimization

 • CNS-220 Citrix ADC 12.x Essentials and Traffic Management
 • CCP-N
  Citrix Certified Professional – Mobility (CCP – M) CXM-303 Deploying Enterprise Mobility Solutions with Citrix Endpoint Management CCP-M